עיצוב ספא ביתי

אין כמו חופשת ספא כדי להרגיע את רמות הלחץ ולחוות רווחה נפשית. אך היות ולא תמיד אפשרי או מעשי לטוס לנופש מפנק, ניתן ליצור ספא מפואר גם בבית, שכן לא קיים מקום נוח יותר ליהנות מכל פינוקי הספא בנוחות הבית.

עם תכנון קפדני, חדר האמבטיה שלך יכול לשמש כמקום מפלא מרגיע מלחצי היומיום. אנשים רבים חווים שגרת חיים עמוסה ולכן מעדיפים לתכנן אתר ספא נופש יוקרתי בבית, באמצעות עיצוב נקי ומינימליסטי מרגיע.

עיצוב פשוט

עיצוב פנים מינימליסטי פותח במאה העשרים כתנועה אמנותית שעקרונותיה מודגשים באמצעות מספר מינימאלי של צבעים, צורות, קווים ומרקמים. מעצבים ואדריכלים אימצו את הסגנון ותכננו בתים פשוטים אך אלגנטיים עם צבעים ניטראליים.

ספא ביתי שמעוצב בסגנון מינימליסטי פירושו שטח נרחב, מינימום רעש, יוקרה פשוטה, משטחים חלקים וקווי עיצוב מפוסלים וחושניים. העומס מתבטל ומפנה מקומו לעיצוב אלגנטי ומאופק. אביזרי העיצוב כוללים בדרך כלל מגבות כותנה ואור רך של נרות.

המגמה המינימליסטית שואבת את השראתה מהטבע. ספא ביתי פשוט מכיל לעיתים קרובות מים זורמים בעדינות, ריהוט מעץ עשיר וצבעים רגועים וניטראליים. הקירות עשויים מלבנים אפורות המזכירות אלמנטים טבעיים כגון עננים, חופים חוליים וסלעי נהרות.

קווים נקיים

כוחו של העיצוב המינימליסטי הוא בתכנון היעיל. החדר אינו מכיל רהיטים או חפצים מרובים, וכל פריט ריהוט ואביזר נבחר באופן מושלם. חומרי משנה, ועיצוב כל הרכיבים הוא קריטי, היות והיופי נמצא בפרטים הקטנים.

ספא ביתי מעוצב בקווים פשוטים וחומרים קלאסיים מהם מיוצרים כל אביזרי האמבטיה, כולל הברז, הכיור, האמבטיה והמקלחון. מינימליזם בחדר האמבטיה פירושו צורות אדריכליות פשוטות, קווים גיאומטריים חלקים ואביזרים מפוסלים. האמבטיה והמקלחון צריכים להיות מעוצבים באופן מושך מבחינה ויזואלית, ולהעניק עונג למשתמשים בהם.

מומלץ לעצב את הספא הביתי עם מינימום עיטורים מלוטשים. הברזים והידיות צריכים להיות בעיצוב מודרני, פשוט ומינימאלי. כל אביזר צריך להתאים בגודלו על מנת לשרת את תפקידו ולהשתלב בהרמוניה בחדר מבלי להסיח את הדעת מקווי העיצוב הכללי.

כך, למשל, ניתן לעצב את חדר האמבטיה עם ניאגרה שתלויה על הקיר, ומעוצבת בצורת גליל אליפטי הנראה כמו קופסת כובעים גבוהה. טכנולוגיות השטיפה המתקדמות מבטלות את הצורך במכל חיצוני, ואף חוסכות במים ואנרגיה.

ארונות סגורים יסתירו את האביזרים הדרושים, וניתן לייעל יותר את מראה החדר באמצעות התקנת מנעולי מגע או חומרה מאופקת על הדלתות והמגירות. הסגנון והגימורים צריכים להיות עקביים בכל החדר.

השפעה אתנית. ניתן ליצור ספא ביתי מינימליסטי, בעל השפעות אתניות של סאונה סקנדינבית, פשטות הזן של אמבטיה אסיאתית, או היופי הבסיסי של מרכז סאונה טורקי. בחירות החומרים והאביזרים צריכים לכלול נרות, שטיחים רכים, מדפים, מראות ואביזרים אישיים מינימליסטיים כמובן. תוכל להפעיל את הדמיון ולהתמקד בפרטים בעת יצירת הספא הביתי שלך. הגמול יתבטא במקום מפלט מעוצב בפשטות אלגנטית, בו ניתן להירגע ולהניח לכל הדאגות להתמוסס.

בנוסף כדאי לקרוא:

תקנות המהנדסים והאדריכלים


עולם אביזרי העיצוב