דלתות אקורדיון למקלחת

דלתות אקורדיון המיועדות למקלחת מיוצרות במגוון עיצובים ייחודיים, תוך התאמה לסגנון פרטני של עיצוב חדר אמבטיה. ניתן לבחור דלת בהתאמה אישית, בהתאם לפריסת גודל החדר בשילוב עם כמות השטח הזמין. דלתות אלו צריכות להיפתח בתנועה כלפי חוץ, ולכן דרוש להן מקום מתאים מבלי ליצור הרחבות נוספות לחדר האמבטיה, או להציב אותן על חשבון מקום הארונות.

זהו פתרון מושלם לחדרי אמבטיה קטנים, וניתן להשתמש בהן כתחליף למערכות קיימות, או לעיצוב פנים בסגנון רטרו. ייצור דלת אקורדיון למקלחת מבוצע במגוון משטחים צרים וארוכים, המתחברים בצירים לאורכם, ונפתחים ונסגרים בשיטת אקורדיון, ומכאן מקור השם. אלו הן למעשה סוג של דלתות מתקפלות.

הן פותחו במיוחד כדי לענות על מגוון צרכים, ובמיוחד לצרכי בעלי מוגבלויות, הזקוקים לגישה חופשית ונטולת מחסומים לאמבטיה או למקלחת. אנשים המשתמשים בכיסא גלגלים, יכולים למעשה לנוע באופן חופשי פנימה והחוצה מהמקלחת.

מבנה דלת אקורדיון למקלחת

 זוהי דלת בעלת מסגרת כסף, עם לוחות PVC לבנים קשיחים למחצה. ניתן  להשאיר את הדלת במצב סגור או פתוח כאשר המקלחת אינה בשימוש. בנוסף הן ניתנות להזזה ימינה או שמאלה, כך שמתאפשרת גישה מלאה לאזור הרחצה, כמו גם אפשרות קלה לניקוי.

דלת לאמבטיה. ניתן להרכיב את הדלת על אמבטיית פורצלן, הכוללת לוח זכוכית המורכב על מעקה האמבטיה.

דלת למקלחת. כוללת לוח זכוכית למקלחות, נישה למקלחת, ראש מקלחת, ושתי דלתות אקורדיון. זהו סגנון עיצוב פופולארי נפוץ לחדרי מקלחת קטנים.

ניקוז מים. על רצפת המקלחת עצמה, סביב צינור הניקוז, נבנה לוח מתקפל על אריחי הרצפה המאפשר את זרימת המים לתוך צינור הניקוז על מנת למנוע הצפה.

דלת פתיחה חד צדדית. דגם זה מאפשר לדלת להיפתח ולהיסגר בצד אחד בלבד.

דלת פתיחה דו צדדית. דלת זו מאפשרת פתיחה משני הכיוונים, כשהיא מתחברת לשני צידי הקיר ומחברת ביניהם. הפעולה מבוצעת באמצעות פתיחת שלבי האקורדיון והזזת כל אחד מהצדדים עד לבסיס בו הוא מחובר לקיר.

גימורי דלת אקורדיון. היות וזוהי דלת הזזה, חשוב להקפיד על רמת הגימור שלה. ניתן ליצור דלתות אלו במגוון גימורים, שכל אחד מהם טומן בחובו יתרונות וחסרונות. לכן מומלץ להתאים את הגימור לתפקוד חדר המקלחת, גודלו וייעודו.

טרם התקנת דלת אקורדיון למקלחת, חשוב ביותר לגבש החלטה לגבי תפקוד הדלת ושימושה בחדר, כמו גם להשוות מחירים. מחיר סביר לדלת אקורדיון משלב את כל הגורמים הרצויים, כולל יופי, סגנון, שימושיות, ועיצוב על פי טעם אישי.

יתרונות. דלתות אקורדיון חסכוניות ביותר במקום ומתפקדות כפריט עיצוב מסוגנן נפלא המעניק לחדר המקלחת מראה מתוחכם ומהודר. בנוסף, הן מהוות פתרון ניידות נוח ונגיש לבעלי מוגבלויות. דלתות אלו זמינות במגוון מרהיב של חומרים ועיצובים, בעיקר מעץ וזכוכית. משטחי הדלתות יציבים ורחבים ועיצובן הייחודי מאפשר להן לתפקד כרהיט בפני עצמו. זהו פתרון מושלם במיוחד לסגירה יוקרתית של מפתחים רחבים.

בנוסף מומלץ לקרוא:

עיצוב פנים לחדר האמבטיה – ייעוץ לתכנון פרויקטים

עקרונות עיצוב פנים

 


עולם אביזרי העיצוב